Szkolenie na zamówienie ‘’Silna kobieta w życiu zawodowym’’ .

Szkolenie "Silna kobieta w życiu zawodowym" dla zespołów żeńskich i mieszanych w organizacjach.

Według badań psychologicznych kobiety w biznesie są bardziej odporne na stres, lepiej organizują swoją pracę, mają lepszą umiejętność pracy w zespole oraz większą odporność na działania pod presją. Tak więc dla wielu organizacji i w świecie biznesu są to jedne z najlepszych cech, które mają istotny wpływ na zwiększenie wyników i zadowolenia w pracy! Dalej jednak od kobiet oczekuje się ,,męskich’’ cech.

Dlaczego?

Nasze szkolenie na zamówienie ‘’Silna kobieta w życiu zawodowym’’ skupia się nie tylko na uświadomieniu faktów i mitów na temat płci i jej roli w zespole, ale także na pokazaniu uczestniczkom drogi do odblokowania potencjału żeńskich lub mieszanych płciowo zespołów, a także do efektywnej i asertywnej komunikacji w zespole.

W projekcie “Sukces Kobiety Biznesu’’ stawiamy przede wszystkim na odkrycie i rozwój potencjału, który już posiadasz. Łączymy wieloletnie  doświadczenie naszej firmy szkoleniowej Human Skills ze znajomością kobiecych potrzeb i możliwych wyzwań społecznych i biznesowych.  Naszym celem jest  wsparcie w budowaniu różnorodności w biznesie i wzajemna inspiracja do działania.

Projekt powstał od kobiety dla kobiet– został założony przez Iwonę Firmanty: Psycholożkę, Socjolożkę, Coacha oraz Trenerkę Biznesu. 

zaufanie

Zaufanie

wspolpraca

Współpraca

motywacja

Rozwój i motywacja

sukces

Sukces

Wybierz szkolenie opracowane z myślą o Twoich potrzebach!

Szkolenie zamknięte, czyli szkolenie na zamówienie o spersonalizowanym programie dopasowanym do potrzeb grupy jest najbardziej efektywną formą wsparcia rozwoju Pracowników. Na podstawie zrozumienia Twojej branży, celu wydarzenia oraz wyzwań czekających na Twój zespół, opracujemy program i metody szkoleniowe, które najpełniej uzupełnią wiedzę, umiejętności i postawy Pracowniczek oraz Pracowników. Działamy w zgodzie z Tobą, Twoim stylem i możliwościami. Razem osiągniemy sukces, którego definicji Ty sama jesteś Autorką! 

Opis szkolenia:

Po drugiej wojnie światowej kobiety w miejscu pracy uzyskały szeroki dostęp nie tylko do zawodów do tej pory zastrzeżonych dla mężczyzn, ale przede wszystkim do pełnych praw zawodowych, wyborczych i obywatelskich, a w ostatnich trzech dekadach skutecznie anektują kolejne obszary hobbystycznej i zawodowej działalności do tej pory łączonej raczej z „męskim światem”.

Często wśród minusów wchodzenia kobiet w męski zawód wymieniana jest nadmierna emocjonalność kobiet w pracy, kierowanie się emocjami i uprzedzeniami, zmiana atmosfery w miejscu pracy oraz potrzeba wypracowania nowego typu komunikacji i relacji w zespole mieszanym.

Jednak w rzeczywistości jest tak, że kobiety i mężczyźni na rynku pracy pracujący nad jednym zadaniem tworzą bardziej wielozadaniowe grupy, a nowe typy relacji i komunikacji pozwalają wprowadzić nie tylko zdrowsze nawyki społeczne, ale także zadbać lepiej o zdrowie psychiczne i emocjonalne w zespole mieszanym.

Szkolenie zamknięte, czyli szkolenie na zamówienie  ,,Silna kobieta w życiu zawodowym’’ pokazuje w jaki sposób zespoły mieszane mogą podnieść jakość wykonywanej pracy oraz jak kobiety i mężczyźni na rynku pracy mogą komunikować się efektywnie i asertywnie.

Program szkolenia stworzyła  Ekspertka w tym temacie dr Joanna Frączek – Broda, która specjalizuje się między innymi w temacie zarządzania zespołem mieszanym oraz komunikacji zawodowej. Przez dwanaście lat była wykładowcą w wojskowym Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych (CPdMZ), czyli w jedynej jednostce szkoleniowej w Polsce certyfikowanej przez NATO, gdzie stworzyła od podstaw pierwszy pełny kurs międzykulturowy dla Wojska Polskiego.

Cele szkolenia:

Cele szkolenia na zamówienie dopasowane są zawsze do indywidualnie spersonalizowanego programu szkoleniowego. Na podstawie programu tego szkolenia Uczestniczki mogą osiągnąć cele:

Korzyści z udziału w szkoleniu:

Podczas szkolenia nabędziesz wiedzę o:

  •  Zróżnicowaniu kobiet i mężczyzn z wydajności, efektywności i podatności na zaburzenia work-life balance.
  • Męskim i żeńskim stylu pracy oraz komunikacji zawodowej obu płci.
  • Budowaniu własnej mocy w miejscu pracy.
  • Trudnościach, z jakimi spotykają się kobiety w miejscu pracy (stereotypu, uprzedzenia, efekt Matyldy, efekt szuflady, lepkiej podłogi, szklanego sufitu, normy i problematyczne deadliny).
  • Blokadach wewnętrznych i emocjonalnych, które ograniczają kobiety w miejscu pracy w wykorzystaniu swojego potencjału.
  • Ustalaniu własnych granic i priorytetów.
  • Budowaniu swojej asertywności i otwartej, klarownej komunikacji.
  • Dbaniu o swój dobrostan psychiczny i work-life balance.
  • Planowaniu swoich działań i komunikacji.

Program szkolenia:

BLOK I. BUDUJĘ WŁASNĄ STRATEGIĘ ASERTYWNOŚCI.

MODUŁ I. Świadomość. Kobieta-pracownik.

MODUŁ II. Poznaj siebie! Autoewaluacja. 

MODUŁ III. Zaplanuj siebie! Ty i Twój rozwój pozaprywatny. 

BLOK II. MOJA STRATEGIA ASERTYWNOŚCI W PRAKTYCE. 

MODUŁ I. Zakomunikuj siebie. 

MODUŁ II. Adapt& Enjoy! 

Zaufaj naszej wiedzy, kompetencjom i kobiecej intuicji!

Merytoryczne doradztwo i diagnoza szkoleniowa. 

 Najwyższa jakość usług na każdym etapie realizacji.

Indywidualne podejście i dopasowanie do potrzeb. 

Współpraca oparta o zaufanie i opiekę poszkoleniową. 

Dokładne zrozumienie potrzeb i oczekiwań.

Interesuje Cię oferta szkolenia na zamówienie "Silna kobieta w życiu zawodowym"?

Skontaktuj się z nami!

Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie.

biuro@humanskills.pl

Potrzeby naszych Klientek są dla nas najważniejsze.

Na pytania odpowiemy mailowo lub telefonicznie w godzinach od 08:30 do 16:30 w dni robocze.

Projekty rozwojowe i szkoleniowe realizujemy w naszych salach szkoleniowych w centrum Warszawy lub na życzenie Klienta na terenie całego kraju.