Szkolenie na zamówienie ‘’Płeć na budowie, czyli dlaczego tak trudno o zmiany w tradycyjnym podziale zadań?"

różnorodność na budowie

Szkolenie "Płeć na budowie, czyli dlaczego tak trudno o zmiany w tradycyjnym podziale zadań?" wspierające różnorodność w branży budowlanej.

Kobiety po drugiej wojnie światowej uzyskały szeroki dostęp nie tylko do zawodów do tej pory zastrzeżonych dla mężczyzn, ale przede wszystkim do pełnych praw zawodowych, wyborczych i obywatelskich. W ostatnich dekadach skutecznie anektują kolejne obszary hobbystycznej i zawodowej działalności do tej pory łączonej raczej z „męskim światem”.

Niektóre z tych „aneksji” nie wzbudzają większych emocji, inne natomiast stają się wyznacznikiem głębokich zmian społeczno-obyczajowych i jako takie stają się zarzewiem potencjalnego konfliktu międzypłciowego.
Zgodnie z badaniami wejście kobiet do męskiej grupy zawodowej, bywa oprotestowywane najczęściej z powodu przekonania o „typowo męskich zawodach”, do których „kobiety się nie nadają”, ich rzekomej słabszej konstrukcji psychicznej oraz słabości fizycznej, a także  czasowego obniżenia wydajności powiązanej z funkcjami biologicznymi ciała kobiecego (menstruacja, ciąża i połóg).

Często wśród minusów wchodzenia kobiet w męski zawód wymieniana jest zmiana atmosfery w miejscu pracy (konieczność uważania na słowa, unikanie pewnego typu żartów) oraz potrzeba wypracowania nowego typu komunikacji i relacji w zespole.

Jednocześnie wśród plusów wymieniane są przede wszystkim podniesienie efektywności i jakości pracy – zespoły mieszane płciowo pokrywają większy zakres działalności, niż zespoły jednolite. Kobiety i mężczyźni pracujący nad jednym zadaniem tworzą bardziej wielozadaniowe grupy, a nowe typy relacji i komunikacji pozwalają wprowadzić nie tylko zdrowsze nawyki społeczne, ale także zadbać lepiej o zdrowie psychiczne i emocjonalne wszystkich członków zespołu.

Co więcej, to co jest naturalne i odruchowe dla jednej z płci, może być trudno wywalczoną umiejętnością dla drugiej, może też leżeć poza jej umiejętnościami adaptacyjnymi.  Dodatkowo, każda cecha, na którą powołują się pracownicy niechętni zmianom (jak wzrost, czy siła) nie jest cechą stałą dla każdej z płci, a występuje w różnym natężeniu u różnych osób – istnieją silne, wysokie kobiety, które mogą podnieść ciężki ładunek bez większego problemu i niscy, wątli mężczyźni, którzy lepiej widziani byliby za biurkiem, niż na placu budowy.

Sama płeć nie determinuje bowiem w 100% naszej siły, wzrostu, czy zdolności. Jest tylko jednym z elementów je kształtujących.

Temat ten wciąż jednak budzi kontrowersje, a argumenty przytaczane w dyskusjach są często niemerytoryczne i w dużej mierze oparte na nieprawdziwych przesłankach. W takich warunkach warto zapoznać się nie tylko z odmiennością funkcjonowania kobiet, które w pracy zawodowej komunikują się z dominującą liczebnie grupą męskich pracowników, ale także z przeszkodami społecznymi i psychologicznymi, które blokują ich potencjał rozwojowy, stereotypami i mitami funkcjonującymi w takim środowisku. 

zaufanie

Zaufanie

wspolpraca

Współpraca

motywacja

Rozwój i motywacja

sukces

Sukces

Wybierz szkolenie opracowane z myślą o Twoich potrzebach!

Szkolenie zamknięte, czyli szkolenie na zamówienie o spersonalizowanym programie dopasowanym do potrzeb grupy jest najbardziej efektywną formą wsparcia rozwoju Pracowników. Na podstawie zrozumienia Twojej branży, celu wydarzenia oraz wyzwań czekających na Twój zespół, opracujemy program i metody szkoleniowe, które najpełniej uzupełnią wiedzę, umiejętności i postawy Pracowniczek oraz Pracowników. Działamy w zgodzie z Tobą, Twoim stylem i możliwościami. Razem osiągniemy sukces, którego definicji Ty sama jesteś Autorką! 

Opis szkolenia:

Odpowiedzią na te nowe wyzwania i zróżnicowanie jest szkolenie na zamówienie „Płeć na budowie, czyli dlaczego tak trudno o zmiany w tradycyjnym podziale zadań ”, które skupia się nie tylko na uświadomieniu faktów i mitów na temat płci i jej roli w zespole budowlanym, ale także na pokazaniu uczestnikom potencjału mieszanych płciowo zespołów – ich zalet, opłacalności i w końcu – plusów obecności kobiet w zawodzie powiązanych ze zdrowie psychicznym i fizycznym, bezpieczeństwem pracy oraz efektywnością komunikacji w tym dotąd tak męskim zawodzie.

Szkolenie okaże się pomocne dla pracowników firm budowalnych, gdzie kobiety pełną rolę zawodową np. Inżyniera budowlanego, Kierownika budowy, Technika budowlanego, Inspektora budowalnego czy też Specjalisty fizycznego na budowie. 

Program szkolenia stworzyła Ekspertka w tym temacie, Trenerka  Joanna Frączek- Broda, która specjalizuje się między innymi w temacie zarządzania zespołem mieszanym oraz komunikacji zawodowej. Przez dwanaście lat była wykładowcą w wojskowym Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych (CPdMZ), czyli w jedynej jednostce szkoleniowej w Polsce certyfikowanej przez NATO, gdzie stworzyła od podstaw pierwszy pełny kurs międzykulturowy dla Wojska Polskiego.

Najważniejszym celem szkolenia na zamówienie jest ustalenie nowego wzorca postrzegania kobiet i mężczyzn na placu budowy i w zespole pracującym w branży budowlanej. Uświadomienie uczestnikom korzyści wynikających ze zróżnicowania zespołu.

Metody stosowane podczas realizacji szkolenia obejmują m.in: odwróconą edukację, warsztat, lightning talki, mini-pogadanki, spersonalizowane uczenie się, studia przypadków, samouczenie się,
uczenie adaptacyjne.

Cele szkolenia:

Cele szkolenia na zamówienie dopasowane są zawsze do indywidualnie spersonalizowanego programu szkoleniowego. Na podstawie programu tego szkolenia Uczestniczki mogą nabyć wiedzę o:

Korzyści z udziału w szkoleniu:

Program szkolenia:

MODUŁ I. Kobieta-pracownik.

MODUŁ II. Trudności i wady związane z pracą w zespole damsko-męskim.

MODUŁ III. Wyzwania i zalety w zespołach mieszanych płciowo.

MODUŁ IV. PODSUMOWANIE i osobisty plan zmiany. 

Zaufaj naszej wiedzy, kompetencjom i kobiecej intiucji!

Merytoryczne doradztwo i diagnoza szkoleniowa. 

 Najwyższa jakość usług na każdym etapie realizacji.

Indywidualne podejście i dopasowanie do potrzeb. 

Współpraca oparta o zaufanie i opiekę poszkoleniową. 

Dokładne zrozumienie potrzeb i oczekiwań.

Interesuje Cię oferta szkolenia na zamówienie "’Kobiecy Leadership- budowanie wzajemności w przywództwie’’?

Skontaktuj się z nami!

Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie.

biuro@humanskills.pl

Potrzeby naszych Klientek są dla nas najważniejsze.

Na pytania odpowiemy mailowo lub telefonicznie w godzinach od 08:30 do 16:30 w dni robocze.

Projekty rozwojowe i szkoleniowe realizujemy w naszych salach szkoleniowych w centrum Warszawy lub na życzenie Klienta na terenie całego kraju.