Jak budować markę osobistą kobiety w biznesie?

Jak budować markę osobistą kobiety w biznesie?

Kobiety mają kompetencje do tego, aby zmieniać zimny świat biznesu i tworzyć nową jakość, która obejmuje uważność, troskliwość, intuicję i wyczucie estetyki. Warto wykorzystać te umiejętności do budowania własnej marki osobistej.

Kobiety są silne, pracowite. To doskonałe organizatorki – otwarte na różnorodność, lepiej niż mężczyźni radzą sobie ze złożonością zadań i zróżnicowanymi perspektywami patrzenia, uważniej słuchają i częściej dają szansę wypowiedzieć się osobom mającym odmienne zdanie, stwarzając tym samym możliwość rozwiązania problemów i sprostania wyzwaniom.

Choć dysponują wszystkimi składnikami sukcesu – zdolnością do ciężkiej pracy, koncentracją na celach, umiejętnością współpracowania i budowania zespołu, dbałością o relacje –często do pełnego sukcesu brakuje im takich cech jak: samoakceptacja, pewność siebie, asertywność, umiejętność autoprezentacji i troski o konsekwentne budowanie swojej marki oraz znajomości zasad savoir vivre’u w biznesie.

Czasem jeden błąd może zniszczyć naszą karierę, a kilka trafionych zmian potrafi wywindować osobę o kilka szczebli wyżej.

Jestem przekonana, że Ty również masz wiele wspaniałych cech. Jeśli zdecydujesz się odpowiednio je rozwinąć i wykorzystać, jeśli zdecydujesz się połączyć je z pasją i samorozwojem, jeśli podkreślisz to indywidualnym wizerunkiem, uwzględniającym standardy międzynarodowej etykiety w biznesie – możesz stać się niezwykłą liderką.

Zbuduj niepowtarzalną markę osobistą kobiety biznesu.

  1. Nie naśladuj nikogo, nie ulegaj kampaniom reklamowym ani opiniom i kaprysom innych.
  2. Miej jasno sprecyzowane cele w odniesieniu do zawodowej i życiowej drogi, tak abyś budziła się rano i wiedziała, po co jesteś, z kim chcesz spędzić dzień i co chcesz robić. Abyś była pewna tego, jak chcesz żyć, wyglądać i postępować. Abyś była dumna z siebie. Abyś była niepowtarzalną – bo najlepszą – wersją siebie.

Zarządzanie marką osobistą to proces, wymagający konsekwencji. Podstawowe etapy procesu:

  1. Sformułowanie swoich marzeń i ujęcie ich w konkretnej wizji.
  2. Określenie swojej misji i swoich wartości.
  3. Ustalenie celów.
  4. Określenie niezbędnych kompetencji i zasobów potrzebnych do realizacji celów.
  5. Opracowanie planu działania.
  6. Ustalenie sposobów komunikacji.
  7. Monitorowanie postępów i ocena rezultatów swoich działań.

Do swoich wrodzonych cech i zasobów dodaj dawkę niezbędnej wiedzy, pasję, dbałość o wizerunek i zacznij budować markę kobiety w biznesie – z pełnym zaangażowaniem płynącym z Twojego serca. Wszystko po to, abyś stworzyła prawdziwą markę osobistą; nie sztuczny wizerunek, który manipuluje świadomością innych i sprawia, że udajesz kogoś, kim nie jesteś.

Powodzenia,

Renata Wrona

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn