Efektywna komunikacja Kobiet w Biznesie. Case Study.

Efektywna komunikacja Kobiet w Biznesie. Case Study.

Hotel Afrodyta w Radziejowicach wypełniła ostatnio wspaniała, kobieca energia Uczestniczek naszego szkolenia „Efektywna komunikacja Kobiet w Biznesie”. Wydarzenie było częścią 2- dniowego spotkania integracyjnego naszego Klienta B2B w hotelu ze strefą SPA.

Szkolenie biznesowe dla kobiet „Efektywna komunikacja Kobiet w Biznesie”.

Renata_Wrona_Trenerka_Sukces_Kobiety_Biznesu

Prowadzeniem szkolenia zamkniętego „Efektywna komunikacja” dla kobiet w biznesie zajęła się Renata Wrona:

TRENERKA BIZNESU / TRENERKA ROZWOJU OSOBISTEGO / COACH ICF/ KONSULTANTKA / WYKŁADOWCZYNI AKADEMICKA/ AUTORKA KSIAŻEK ROZWOJOWYCH/ KONSULTANTKA MAXIEDISC

Cecha szczególna podawana przez Uczestników biorących udział w warsztatach z Renatą to wyjątkowe połączenie pozytywnego nastawienia z asertywnością i empatią.

Realizujemy szczegółowe badania potrzeb szkoleniowych, aby poznać i zrozumieć cele i oczekiwania naszych Klientek.

Dlatego właśnie każde z naszych kobiecych szkoleń/warsztatów zamkniętych (dla firm i administracji) cechuje pełna indywidualizacja, współpraca oparta o zaufaniu oraz dopracowanie detali do pełnej satysfakcji Uczestniczek oraz Osób Zamawiających.
Przy realizacji tego wydarzenia Klientka zamawiająca zwróciła szczególną uwagę na potrzebę wzmocnienia umiejętności komunikacyjnych i relacji kobiet pracujących w jednej organizacji. Istotne było także podtrzymanie ducha wyjazdu integracyjnego oraz stworzenie serdecznej, bezpiecznej atmosfery. Było to jedno z pierwszych szkoleń zamkniętych na jakie zdecydował się nasz Klient B2B.

To szkolenie stworzyliśmy z myślą o potrzebach współczesnych kobiet, które chcą lepiej poznać swoje atuty, uczyć się umiejętnie je komunikować, a także współpracować, by sprawniej kroczyć drogą zawodową.

Celem szkolenia zamkniętego były przede wszystkim:

Przebieg warsztatu dla kobiet „Efektywna komunikacja Kobiet w Biznesie”.

 Warsztat dla kobiet realizowaliśmy z ramienia naszego centrum szkoleniowo-doradczego Human Skills otaczając je patronatem projektu Sukces Kobiety Biznesu.

Każda z Uczestniczek otrzymała prezent niespodziankę: nasz flagowy złoty notes, aby poczuć się jeszcze bardziej wyjątkową i szczęśliwą Kobietą Biznesu. A także po to, by zyskać miejsce na cenne, osobiste refleksje w drodze do rozwoju własnej ścieżki kariery.

Wyznaczone cele i potrzeby podczas rozmów przed-szkoleniowych pomiędzy naszą Koordynatorką szkolenia Luizą Figlewicz, Trenerką Renatą Wrona oraz Klientką zostały zrealizowane w formie spotkania opierającego się o 4 moduły:

Moduł I. Komunikacja w biznesie.
Moduł II. Kluczowe zasady wzmacniania pewności siebie.
Moduł III. Kobieta asertywna.
Moduł IV. Jak być wsparciem dla siebie i innych kobiet?

Uczestniczki wykonały także test na asertywność, aby poznać swoje dominujące style komunikacji i mieć wytyczne do ewentualnego zastosowania zmian w swoim sposobie komunikacji.
Trenerka przedstawiła również jedną z podstawowych i sprawdzających się z powodzeniem w życiu zawodowym metody udzielania informacji zwrotnej zgodnej z zasadami asertywności – metody FUKO.

Zrealizowany warsztat „Efektywna komunikacja Kobiet w Biznesie” pozwolił Uczestniczkom w sposób aktywny, praktyczny i angażujący osiągnąć korzyści m.in. w zakresie indywidualnych umiejętności komunikacyjnych.

Szkolenie wzmocniło i rozwinęło także współpracę w zespole oraz między Uczestniczkami. Warsztat zintegrował bardziej zespół oraz pozwolił na lepsze rozumienie wzajemnych potrzeb w zakresie komunikacji interpersonalnej.

  • Jako dalsze etapy wzmacniania kompetencji kobiecego zespołu w biznesie naszej Klientki zaproponowaliśmy m.in.: Coaching, aby dogłębnie rozbudzić, rozwinąć i wzmocnić kompetencje liderskie, a także zastosowanie indywidualnych badań stylów komunikacji w oparciu o model DISC. Dzięki tym narzędziom komunikacja w firmie z pewnością stanie się jeszcze bardziej efektywna. 

Poznaj ofertę rozwojowo-doradczą projektu Sukces Kobiety Biznesu skierowaną do kobiet w biznesie, działów kobiet w firmach oraz administracji! Zaplanuj z nami inspirujący, profesjonalny i merytoryczny rozwój zgodny z indywidualnymi potrzebami i możliwościami Twojego kobiecego zespołu.

Iwona Firmanty

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn